sabato 20 ottobre 2007

Ambasada Shqipetare ne Itali ---Ambasciata albanese in ItaliaAMBASADA SHQIPTARE NE ROMË 
Via Asmara nr.5 - 00199 - Romë tel: 00 39 06/8622411    Fax: 00 39 06/86224120 
e-mail: info@ambalbania.it 

87 commenti:

Anonimo ha detto...

pershendetje.jam nje qytetar dhe jetoj ne padova.kam femijen 7 muajsh dhe doja te shkoja ne shqiperi.djalin e kam regjistru ne milano dhe ne shqiperi.leje kalimi nuk kam sepse nuk kam mundesi te vij ne milano.ka ndonje problem nese kaloj nqs po ju lutemi te thoni se cfare procedurash mund te ndjek?faleminderit per mirkuptimin.

Anonimo ha detto...

mendoj qe femijet duhet te regjistrohen ne permesso di soggiorno te prinderve.

edhe duhet te kete vertificata ne Shqiperi dhe Italia

Anonimo ha detto...

jam nje shqiptre ju lutem me jepni nje informacion nje miku im do nje meksikane por per te ardhur ne shqipri i duhet vize meksikane dhe cfar i duhet xhfar dokomentash i duhen me certifikat martese mund te paraqitet ju lutem me jepni nje pergjigje se ai eshte ne shqipri dhe vajza eshte ketu tek un ne itali se erdhi nga amerika ne paris nga parisi ne rom nga roma shqipri nga shqipria e sollen ne rom i kane thene qe i duhet vize meksikane.ju falminderit per mirkuptimin

Anonimo ha detto...

neqoftese kjo vajza eshte ne itali jane liruar vizat per itali, dhe ky cuni mund te shkoje ta takoje ne itali ,pastaj te shkojne ne ambasade shqiptare e te marrin vize shqiptare ,martesen po ta doje le ta boje ne shqiperi

Anonimo ha detto...

atehr kta jane te martuar ne meksik edhe e kan certifikaten e marteses meksikane por e ka ai djali ne shqiperi.tani ai diali nuk mund te shkoi ne itali se nuk ka ku te leri vajzen e vogel ajo ka 3 vjeç edhe komunikon vetem me ate dialin as me njeri tjeter qe te shkojn te dy eshte nje kosto me e madhe.donim te dinim a mundet ta sjelli me fax direkt ambasades ne rome certifikaten eshte e vlefshme. pres pergjigje sa me shpejt faleminderit

Anonimo ha detto...

shum mire me qe jane te martuar eshte e drejta e saj te vije ne shqiperi sepse,mjafton certifikata e marteses ,tani ne qoftese duhet originali apo nji faks kte nuk e di si i ka rregullat ambasada ,them qe mjafton neqoftese jo atehere ai cuni ti nisi origjinalin asaj vajzes dhe te paraqitet ne anbasade me ate ,eshte e martuar me shtetas shqiptar ka te gjithe te drejtat te hyje e te dali nga shqiperia

Anonimo ha detto...

mirdita,,jam njè vajze shqiptare,me jetes 13 vjet ne itali,,dhe jam me cart te pèrhershme soxhorno ,,nga djali im me nènshtetsi italjane,,bashkjetoj me tè jatin e djalit,,qè punon dhe un nuk punoj,,,,,un kam mar babain invalid prej 20 vjetesh ne shqipri,kam mar nenen,,dhe motren 21 vjeçe,,per vizit,,pèr 3 muaj,,tani pyetja ime esht..meqè djali ka nènshtetsi italjane amund ti bèj bashkim familje un ktyre te 3ve personave qe mora,,meqè di qè djali im ka tè drejt tè kèrkoj deri ne 3 grad familjare? meqè kan ardh me ktè ligjin e heqjes sè vizave,,,tè paktèn ta dim nèse ka mundèsi apo jo,,mos me kaluar dhe afatin e ndenjes pèr 3 muaj sioas ligjit shqiptar,,me respekt giulia,,nga catanzaro,,shpresoj ne nje pergjigje sa me te shpejt te jet e mundur,, ja kalofshit mirè...

Anonimo ha detto...

nje shtetas italian mundet te marri prinderit dhe tu beji karta di soxhorno.(5 vjeçare) dhe mundet tu beje pyetjen per te marre pension ne itali.
por duhet te kete te ardhurat e vitit (dicchiarazione dei rediti) .

Kur ben pyetjen tek posta , duke qene shtetas italian nuk paguan 30 Euro taxa po do paguaj 30 posta dhe 15 euro marka da bollo.
(ai qe ben kerkesen per te marre prinderit duhet te jete mbi 18 vjeç.

gjithe te mira( per me shume pyesni ambasaden ne rome

Anonimo ha detto...

pershendetje ju lutem me duhet nje iformacion burri im tani mer dekumentat dhe duhet te hedhi djalin mbi vete por duhet dhe firma ime, kur shkuam ne prefektur me than se nuk mund ta beja sepse me ka mbaruar viz dhe nuk mund te firmos se jam ilegale,me than qe te shkoja ne ambasaden dhe te bej nje deklarat me shkrim qe ta mari djalin burri.burri eshthera e par qe mer dekumentat.dhe un jam me viz gjasht mujore. djali ka lidur ktu ne itali. cfar dekumenti duhet te siell un. flm

Anonimo ha detto...

doja te pyesja se sa vonon nje vize italiane per bashkim familjar faleminderit

Anonimo ha detto...

mirdita,doja te dija nese ne shtetas shqipetar mund te shkojme ne egjypt dhe c'far dokumenta duhen per te vajtur atje?

Anonimo ha detto...

Pershendetje:
Doja nje informacion te sakte,kam 15 vjet ne itali dhe nuk kam mundur te bej dokumentat,e fejuara ime eshte me dokumenta,ka ndonje mundesi qe te mi bej e fejuara dokumentat ???

Anonimo ha detto...

jam nje dial shqiptar me nen shtetesi italiane erdha mbas 7 vitesh ne shqiperi dhe ne dogan rinas polizia doganore nuk me njohi karten e identitetit qe nuk ishte e vleshme i dhash pashaporten e italiane nuk ma njohi perseri ishte jo e rregullt mos vall donte lek me me kaluar kufirin nuk e di pres pergjigje ne debat e siper per momentin u shmanga por kur i thash qe kam bredhur boten si ne amerik e etj.. prap beri naze polizia jon pastaj i thash me me marr ambasaden italiane ne tel dhe i kerkova emrin dhe gradin qe kishte polizia po aty e ktheu reagimin u skuq nga fytyra dhe me la te kaloja por ne nuk na don vendi jon ca do te presim nga te tjeret si e arsyetoni ju kete shqiperia korrupsioni i gjall nuk te behet me ardhur

Anonimo ha detto...

pershendetje.kam nje femije 2 muajsh dhe dua te iki ne shqiperi.kam vetem ricevuten e questures.a me duhet leja e kalimit,apo mund te kaloj me ricevuta???nese po cfare dokumentash duhen per leje kalimi???faleminderit

Anonimo ha detto...

Pershendetje.brenda ketij 3 mujorshit qe te lejohet te rrish ne itali sa here munde te shkosh ne itali dhe te kthehesh perseri ne shqiperi,1 here apo mund te hysh dhe te dalesh sa here te duash?faleminderit

Anonimo ha detto...

pershendetje,kam nje femije nje mujsh,me duhet te shkoj ne shqiperi,cfare procedurash duhet te ndjek?faleminderit per mirekuptimin

Anonimo ha detto...

jam nje shtetase shqiptare qe studioj ne itali prej 6 vjetesh dhe kam permesso di soggiorno per student. dua te bej nje udhetim ne kili per tutisem me te dashurin tim por doja te dija nese nisem nga italia me duhet viz apo nese kaloj nga shqipria nuk eshte e nevojshme viza ju lutem me beni te ditur?

Anonimo ha detto...

pershendetje jam ne nje vajze nga vlora per momentin jam ne itali me pasaport dhe me doli nulla osta si funksinon ne ambasaden ne vlore per te mbyllur nulla osten,lihet takim me ane te telefonit a ka nje numer dhe ku munde ta gjej dhe cfar dokumentash duhen,,,flm

Anonimo ha detto...

pershendetje jam nje vajze nga vlora per momentin jam ne itali me pasaport,do shkoj ne shqiperi te mbulle nulla osten po se do si finksionon ca dekumentashe duhen dhe te shkoj ti mbylle direk apo duhet te le takim me ane te telefonit flm

Anonimo ha detto...

Ku mund te lexojm pergjigjet per keto pyetejt qe jane bere ketu ?

Anonimo ha detto...

pershendetje un kam ardhur me kte vizen 3 mujore u bera gati 1 muaj ne itali dhe duha te bej nje kontrat pune si mun ta bej kte

Anonimo ha detto...

jam nje shtetas shiptar dhe jam i interesuar per te udhetuar per ne mexiko si mund ta bej kete

Anonimo ha detto...

pershendetje jam i interesuar per te ulletuar per ne meksike ,na duhet vize apo ndonje dekument ,nese po si mund te veproj ,shpersoj me nje pergjigje nga ana juaj me rrespekt ALTIN BASHA

Anonimo ha detto...

nqs je vetem me dokumenta shqiptare te duhet viza per ne meksike , kurse nqs je ne italia me Permesso di Soggiorno mundet te shkosh pa problem (njesoj si italianet)

ketu ke ambassaden mexikane ne italia

http://portal.sre.gob.mx/italiano/index.php?option=contact&Itemid=6

Anonimo ha detto...

jam nje vajze shqiptare, dua te martohem me te fejuarin tim, i cili eshte italo-argjentinas, ka nenshtetesine italiane. cfare dokumentash me duhen nga shqiperia per te marr nulla osta nga ambasada shqitare ketu ne itali?

Anonimo ha detto...

mirdida jam shpendi desha informacion per cunin tim ka lindur ne barcelone por dua ti bej pasaporten shqipetare a eshte e mundur tja bej ne rome apo me duhet te udhetoj patjeter ne shqiperi (un jam me dokumenta spanjolle)ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt faeminderit

Anonimo ha detto...

pershendetje jam nje vajze shqiptare qe jetoj ne shqiperi dhe dua te martohem ne itali me te fejuarin tim qe eshte italian, cfare procedurash dhe dokumentesh me nevojiten?faleminderit

Anonimo ha detto...

pershendetje un jam nje vajze shqiptare,jetoj ne tirane.dua te alikoj per studime universitare ne itali me burse,mund ta di nqs ehte e mundur dhe cilat universitete e ofrojne kete mundesi ju lutem me ktheni pergjigje,faleminderit

Anonimo ha detto...

Pershendetje.po kerkoj nje avokat qe i njifet diplloma ne itali.

Anonimo ha detto...

Pershendetje jam interesuar per te udhetuar ne meksike dhe jam me permesso di soggiorno in Itali,kam nevoje per vide per te udhetuar apo jo?

Anonimo ha detto...

ju lutem jam me pashaporte biometrike shqiptare dhe jetoj ne itali kam permesso di soggiorno kam te drejte te udhetoj ne meksike si turist duhet ndonje tjeter apo me duhet te marre vize ne shqiperi

Anonimo ha detto...

o zoteri qe do te ikesh ne meksike ,,po, te duhet viza,pashaporta biometrike eshte e njohur per evropen e jo per meksiken

Anonimo ha detto...

Por ju nje personi tjeter i kene kthyer pergjigje qe ne qofte se eshte ne itali me permesso di soggiorno nuk kishte problem per vize per te shkuar ne meksike si turist,prandaj kerkova nje vertetim thjeshte nga ana juj!

Anonimo ha detto...

Un te kam shkruajtur qe te duhet viza ,nuk jam ai qe thote qe me karte soggiorno iken ne meksike,,,,nuk kam degjuar asnjihere qe me karte soggiorno iken ne meksike ,nuk iken dot ne irlande dhe angli si mund te shkohet ne meksike ,kupton vlla ,,,te fala

Anonimo ha detto...

Shpend,,po mund ti ja besh ne rome pashaporten ,,,roma e ka pa takim ,,jo si milano qe duhet takimi ,,,per dy ore mbaron pune ,,,aplikimin ,,pastaj tre jave te tjera per ta terhequr

Anonimo ha detto...

po ky aplikimi qe u be online para pak kohesh per pun sezonale,kur vazhdon procesi i shpalljes se fituesve te vendeve te punes???

Anonimo ha detto...

kam futur dokumentat per kontrat pune ka kaluar nje muaj dhe skam mar asnje lajm ..ka mundesi te me thoni se sa sgjatin procedurat ..apo ka mundesi jan djegur?

Anonimo ha detto...

pershendetje desha te di cfar certifikatash duhe. per te bere bashkim familjar me prinderit

Anonimo ha detto...

Mirdita,

Per te kerkuar bashkimin familiar duhet te paraqiteni ne Ufficio Sportello Unico Immigrazione ku keni residencen.
documentat qe ju nevojiten jane; fillimisht duhet te keni te ardhura te mjaftueshme, dhe strehim (nqs qera duhet contrata e qeras). pastaj do tju nevojiten: Passaporta juaj, soggiorno, passaporta e prinderve, certificata familiare, marca da bollo 14, 62, certificata nga comuna e residences, contratta e strehimit, deklarata e fundit e te ardhurave, pagesat e kontributeve INPS, deklarata e titolarit tend te punes... besoj se i kam permbldhur te gjitha por kur te paraqiteni ne Ufficio Unico di immigrazione do tju japin indicazione me te aggiornuara.

Anonimo ha detto...

pershendetje...do doja te pyesja nese munde te punoj ne itali me leje qendrimi greke dhe nese munde te bei dokumentat.po me veveosin*(*ricevuto greke) qe marim kur rinovojm adia paramonis(gre) munde te udhetoj ne itali?munde te punoj??? ju lutem me jepni nje pergjigje ju lutem se e kam nevoj..ju lutem....

Anonimo ha detto...

pershendetje doja nje informacion dua te marre mbesen me vete ne shqiperi eshte 6 vjece cfare dokumentash me duhen

aleksander ha detto...

jam nje shqipetare qe jetoj ne itali me ka skadua pashaporta tash 3 muaj jam pa letra edhe dua me aplikua pashaporte te re edhe a mund ta bej ketu edhe cfare letrash me duhen ju lutem me ktheni pergjigje sa me pare

Anonimo ha detto...

per aleksander ,po pashaporten mund ta besh ne itali ,perkatesisht ne ambasaden shqiptare ne rome dhe milano ,duhet pagesa prej 100 eurosh ne banken e san paolos dhe pashaporta e vjeter ,roma e ka pa takim aplikimin e pashaportes ,ndersa milano me duket se e ka akoma me takim ,per me shume info ,vizito siti i ambasades shqiptare ,kur hyn kliko pashaporta biometrike dhe shiko se cfare kerkojne per aplikim

Anonimo ha detto...

jam nje vajze 30 vjece,jam ne itali me vize turistike,nje pundhenes me ofron 1 pune,cfare rruge duhet te ndjk qe te jem me letra e rregullta,a me duhet te kthehem ne shqiperi apo te vazhdoj procedurat ketu,ju lutem me ndihmoni

Anonimo ha detto...

Per vajzen 30 vjecare ,me vizen turistike qe ke ne dispozicion nuk ben dot asnjelloj kerkese per pune ,ligj tani per tani per sanatorie, apo rregullim pozicioni per ata qe punojne nuk ka ,e vetmja rruge edhe se pak e gjate eshte berja e kerkeses se punedhenesit sikur kerkon nje punetore nga shqiperia ,proceduren ekzakte nuk e di per ate duhet te informohesh

Anonimo ha detto...

nje meksikane per te ardhur ne shqiperi i duhet nje vize. ather si mund te aplikoj qe nga vendi i tij qe te mos presi 1 jave per te mar vizen ne rome amabsade?

Anonimo ha detto...

pershndetje me 06.11.12 kam dorzuara dokumente ne itali edhe sa duhet te epres per mem dal mundsisht me tregoni ne Brescia

xhulia ha detto...

Pershendetje! kisha nevoje per nje informacion per sa i perket universitetit...kam deshire te filloj masterin per drejtesi ne universitetin e Perugia-s,dhe doja te dija ca dokumentesh mund te me nevojiten ekzaktesisht...si duhet te veproj? Faleminderit.

Anonimo ha detto...

pershendetje! do kisha deshire te dija daten se kur fillojne te jepen pergjigjet per aplikimin online qe eshte bere me date 26.3.2013 per puntoret sezonale FLM nqs se keni mundesi a mund te me ktheni nje pergjigje JU LUTEM . FATLUMI

Anonimo ha detto...

prsh,,,jetoj ne itali dhe kam permesso 2vjecare,,,deshiroj te shkoj ne angli per pushime,,,a kam ndonje avantazh ngaqe kam permesson apo me duhet garancija per te shkuar,,,flm

Anonimo ha detto...

prsh jam i martuar me nje meksikane ketu ne shqiperi , a mund te shkoj per vizite ne meksike pa pasur nevojen e ndonje dokumenti te vecante sic eshte visa ??apo me patjeter duhet viza?

Anonimo ha detto...

a

Anonimo ha detto...

mirmbrema....
jam nje vajze 23 vjece e pajisur me karte sonxhorno dh kam nje vajze 1-vjece edhe ajo e pajisur me pashaporte e bere ne milano dhe ka karte sonxhorno , dua te di se per te ikur ne shqiperi a me nevojitet leje kalimi .....do kaloje per her te pare.....falimindert per mirkuptimin pres pergjigje sa me shpejt se e kam bileten e preme....

Anonimo ha detto...

mirmbrema....
jam nje vajze 23 vjecare e pajisur me karte sonxhorno kam lindur nje vajze ketu ne itali qe eshte 1 vjece dhe ajo eshte e pajisur me karte sonxhorno dhe pashapot ketu ne itali,,,du te di nese nevojtet leje kalimi per ne shhqiperi ajo do kaloje per here te pare,,,ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt se e kam bileten e preme faliminderit shum....

Denis Qallija ha detto...

pershendetje po mundohem te gjej informacion por eshte e pamundur. munded dikush te me thoj per shtetasit shqiptar me pashaport shqiptare ku mund te behet aplikimi per vize meksikane? (nga faqja e ministris se jashtme shqiptare thuhet qe behet ne rome)Mund ta di kush se ku dhe cfar dokumentesh duhen paraqitur?

sajmir zahaj ha detto...

pershendetje jam emigrant ne itali dhe kam permeso di soxhorni motivi familjari por dua te sgkoj te punoj ne gjermani a mundem dhe kam te drejte te punoj m epermeso nese mund te me sqaroni si te veproj flm

Anonimo ha detto...

pershendetje jam emigrant ne itali dhe kam permeso di soxhorni motivi familjari por dua te shkoj te punoj ne gjermani a mundem dhe kam te drejte te punoj mE permeso nese mund te me sqaroni si te veproj flm

elvis albano ha detto...

pershendetje un cam carta soggiorno 5 vjecare tani me ca skaduar por cam ricevuten a mund te kaloj ne sloveni croazi mal te zi pa probleme! ju lutem ne nqoftese ka ndonji qe e din te me pergjigjet JU LUTEM ... FALEMINDERIT

Anonimo ha detto...

mirdita un doja te pyesja kam femijen 4 muajshe e nuk e kame regjistruar akoma ne shqiperi qfare me duht te bej qe te shkoje ne shqiperi me cunin un kam soggiorno 2 vjeqare dhe burri te perhershme a munde tia bej pashaporten ne rome apo jo. faleminderei


Filljon Kulla ha detto...

mirmbrema doja te pyesja kam femijen nje vit e gjysem dhe duhet te shkoj ne milano per te nxjerre pashaporten biometrike shqiptare ne shqiperi e kam regjistruar por do te desha te dija se mund te paraqitem me certifikaten e lindjes dhe ate familjare edhe pse kane kaluar 8 muaj nga koha qe i kam marre ne gjendjen civile ne shqiperi apo duhen marre certifikatat te nje date me te afert me kohen qe mund te le takim ne konsullate pres pergjigje ju faleminderit

Filljon Kulla ha detto...

mirmbrema kam vajzen te moshes rreth nje vit e gjysem te lindur ketu ne itali dhe duhet te nxjerr nje pashaporte ne konsullaten shqiptare ne milano ne shqiperi e kam rregjistruar ne gjendjen civile per te marre nje pashaporte biometrike duhen te kesh me vete dhe certfikaten personale dhe ate familjare do te desha te dija se a jane te vlefshme edhe pse kane kaluar gati 8 muaj nga data e leshimit nga gjendja civile e rrethit ku banoj apo duhet te paraqit certifikata te nje date me te afert me diten kur mund te prenotoj per pashaporte besoj te jem shpjeguar sa me qarte mirepres pergjigjen tuaj ju faleminderit

Filljon Kulla ha detto...

mirmbrema kam vajzen te moshes rreth nje vit e gjysem te lindur ketu ne itali dhe duhet te nxjerr nje pashaporte ne konsullaten shqiptare ne milano ne shqiperi e kam rregjistruar ne gjendjen civile per te marre nje pashaporte biometrike duhen te kesh me vete dhe certfikaten personale dhe ate familjare do te desha te dija se a jane te vlefshme edhe pse kane kaluar gati 8 muaj nga data e leshimit nga gjendja civile e rrethit ku banoj apo duhet te paraqit certifikata te nje date me te afert me diten kur mund te prenotoj per pashaporte besoj te jem shpjeguar sa me qarte mirepres pergjigjen tuaj ju faleminderit

Anonimo ha detto...

Pershendetje kam 2 muaj qe kam hap nje bisnes te madh dhe nuk me ka hec si mundem ta mbyll

Anonimo ha detto...

pershendetje doja te dija se cfare duhet te ndjek per te bere letrat si minoren ne itali???

Anonimo ha detto...

Pershendetje,shkruaj nga Italia..deshiroja qe kete vere te vizitoja qytetin tim ne Shqiperi..por kam nje bebe te vogel!Me intereson te di cfar letrash duhen per te ardhur ne Shqiperi...dhe nga Shqiperi ne Itali...faleminderit !!!

Anonimo ha detto...

Pershendetje nese ka mundsi me mu pergjegj ,jam kurorzue me nenshtetse italjane ka tre muaj qe I pres dokumentat dashta me ditne qoftse ban sa zgjatin edhe qfar dokumenti marr ju falemderit

Anonimo ha detto...

miredita
jam nenshtetas shqipetar 20 cjecar dhe jetoj ne itali nga viti 2008 ,do te doja te aplikoja nje vize (whv-work holiday visa) per ne australi,pasi jam informuar gjate se si funksionon per nenshtetasit italian nuk kam gjetur askund informacione per nenshtetasit shqipetare dhe per kete motiv po ju drejtohem juve,faleminderit.

Anonimo ha detto...

Populli flet ju as nuk begenisni te ktheni nje pergjigje. Turp

Anonimo ha detto...

Jam nje vajz shqiptare. Kam ardhur ne itali me vize turistike dua te jetoj ktej. Cfar letrash duhen per te bere kontrat pune qe te jem ne rregull me ligjin. Ju lutem me ktheni nje prgj sa me shpejt te jet e mundur.

Anonimo ha detto...

Mirdita a kalohet nga Italia per ne Shqiperi me djalin 4 muajsh me leje kalimi dhe postimin zarfit ne poste per kuesturen per aggiornament FLM .

Anonimo ha detto...

si mund te aplikoj per dokumenta italiane

Anonimo ha detto...

po coje te mari nji autograph te nejmari dhe pastaj ate ta japi te sporteli me kalu per me u bashku

Anonimo ha detto...

Si eshte e mundur? kam provuar per dy jave rresht te flas ne telefon me ambasaden ne rome, dhe nuk me jane pergjigjur. Sot kam shkuar personalisht dhe ju kerkova shpjegim. I thashe asaj sportelistes qe eshte me e vjeter ne moshe, keto dy numra qe keni ngjitur ne gjam ketu perpara si e mundur qe kam provuar te kontaktoj me ju per 2 jave dhe asnje here nuk me jeni pergjigjur, mu pergjigj me keto fjale, ndokush e kap linjen, mesa dukt keni qene pa fat. Ne shqiperi cilesi skarse e sherbimeve bublike, mesa duket e kan importuar edhe ne itali. Te ben pershtypje fakti sella e pritjes te sporteli qe eshte ne nje bodrum.

haneme gryka ha detto...

Ckemi dua te bej pashaporten e vajzes cfar dokumentash duhen

haneme gryka ha detto...

Ckemi dua te bej pashaporten e vajzes cfar dokumentash duhen

Unknown ha detto...

Pershendetje ...mf doja te dija a ka problem ce kam 1 vit pa kaluar kufirin per itali e jam me permesso di soggiorno illimitata...dhe kam 9 vjet ce jam me dokumenta kur kam te drejt te kem passaporten italiane ..flm e me falni ..

Martina Bardhi ha detto...

A eshte e mundur tju pyes per dicka

Martina Bardhi ha detto...

Pershendetje ...mf doja te dija a ka problem ce kam 1 vit pa kaluar kufirin per itali e jam me permesso di soggiorno illimitata...dhe kam 9 vjet ce jam me dokumenta kur kam te drejt te kem passaporten italiane ..flm e me falni ..

Anonimo ha detto...

Jam një vajzë që jetoj ne itali doja të dija për të bere pasaporten shqipetare në Milano ca dokumentash më duhen do bej pasaportën dhe carten idetita shqipetare faleminderit

Unknown ha detto...

pershendetje jam armandi kam ardhur ne itali qe prej tre muaj me ka lind djali ketu ne itali dhe ne si familjen Jemi paisur me leje qendrim ketu per gjasht muaj a min ti rinovoj keto dekumenta pas gjasht muajsh??? dhe cfar dekumentash me duhen per te rregjistuar djalin ne ambasada djali ka nje muaj qe ka lindur.falemderit

Mandi Elezi ha detto...

pershendetje jam armandi kam ardhur ne itali qe prej tre muaj me ka lind djali ketu ne itali dhe ne si familjen Jemi paisur me leje qendrim ketu per gjasht muaj a min ti rinovoj keto dekumenta pas gjasht muajsh??? dhe cfar dekumentash me duhen per te rregjistuar djalin ne ambasada djali ka nje muaj qe ka lindur.falemderit

ANA ha detto...

Pershendetje doja nje informacion nese esht e mundur ju lutem.Jetoj ne Itali prej 1 viti bashk me burrin dhe femijen 4 vjec dhe jam pa dekumenta kam dhe tani jam shtatzen prap por dua qe femijen ta lind ketu cfar dekumentash mud te bej ju lutem apo cfar me duhet qe un te lind ketu dhe a mund te bej ndonje dekument nese un punesohem ketu.Faleminderit

Unknown ha detto...

PERSHENDETJE.

JAM 18 VJEC DHE DUA TE SHKOJ NJE JAVE PER PUSHIME NE UK TEK MIQTE E MI. JETOJ NE ITALI.
DOJA TE DIJA,CFARE DOKUMENTASH DUHEN PER TE SHKUAR?!

Unknown ha detto...

PERSHENDETJE.

JAM 18 VJEC DHE DUA TE SHKOJ NJE JAVE PER PUSHIME NE UK TEK MIQTE E MI. JETOJ NE ITALI.
DOJA TE DIJA,CFARE DOKUMENTASH DUHEN PER TE SHKUAR?!

Anonimo ha detto...

pershendetje.jam nje qun shqipetar pas pak muajsh do bej betimin per cittadinanzen italiane dhe kam nje goc nje vjeqare te komuna me tha qe te duhet nje certefikat ku dklaron shtetsine e goces ju lutem qfar duhet te bej..??

Anonimo ha detto...

Pershendetje, jam 16 vjec , kam ardhur ne Itali me anen e pashaportes biometrike qe na lejon te qendrjom 3 muaj ne kete vend.Un ketu u bera nga 5 muaj kjo do te thot qe e kam kaluar afatin ..si mund tja bej qe ta kthej lejen dhe ta bej me 6 muaj qendrim ketu.dhe 6 muaj qendrim ne Shqiperi?? ..sepse dua qe te mos me nxjerrin probleme me vone ..Ju lutem ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt sepse do me beni nje nder teper te madh .

Jonida ha detto...

Pershendetje jam nje nene kam djalin 1/5 muajsh dije shkova per te nderruar residenze e djalit nuk ja ben se nuk ka passaporto desha te dije se a mund tja bej ktu ne ambasad ktu ne roma e cfar documenti me duhet mua per tja ber flm

Posta un commento

Ultimi articoli